Opublikowane dnia 24.09.2013 | 0 komentarzy

logo_KI

Kooperatywa Izerska jest „dzieckiem” dwóch idei. Od strony „matki” Kooperatywa Izerska to kontynuacja myśli, która przyświecała założycielom Unii Izerskiej. Unia Izerska – Stowarzyszenie i wcześniej nieformalna grupa przyjaciół to dusza nowego przedsięwzięcia, emocje, wrażliwość, talenty artystyczne i empatia. Jak pisaliśmy kilka lat temu: „kieruje nami wolność i zachwyt nad pięknem tego zakątka Ziemi”. Nic się nie zmieniło. Pogórze Izerskie nadal zachwyca i ściąga do siebie kolejnych marzycieli o lepszym i piękniejszym świecie.

„Ojcem” Kooperatywy jest myśl Edwarda Abramowskiego, zasiana w Izerach w dużej mierze za sprawą łódzkiego Stowarzyszenia, które wznawia pisma przedwojennych polskich spółdzielców, dostarcza wiedzy i umiejętności organizacyjnych i gospodarczych. Mamy nadzieję, że połączenie tych dwóch sił da w Izerach nową energię do zmian i pozwoli zrealizować wiele naszych wspólnych marzeń.

Naszą wizją jest Pogórze Izerskie różnorodne, gościnne oraz bogate kulturowo i gospodarczo. Mikro-świat, rządzący się własnymi prawami, oparty na życzliwości, współpracy i umiejętności dzielenia się i godzenia swoich prywatnych interesów w imię lepszego jutra dla całego naszego otoczenia.

www.kooperatywaizerska.org